Kilo almak çağımızın yaygın problemlerinden biri kabul ediliyor. Öyle ki obezite ülkemizi tehdit eder hale geldi. Ülkemizde yaşanan bu yoğun kilo sorununu diyet programları kontrol altına almayı başarıyor, ancak bu noktada diyetlerin doğru uygulanmadığını, yanlış diyetin kilo verdirmekten ziyade sağlığınızı tehdit ettiğini belirtmek isteriz.

Kilo vermek için hızın değil kalıcılığın önemli olduğunu en başından bilmelisiniz.

Kilo vermek için spor yapmaya, diyet uygulamaya başlayan her birey süreci kendim kontrol edebilirim yanılgısına düşüyor ve ne yazık ki asla doyurucu olmayan, besleyiciliği eksik yanlış diyet programları düzenliyor. Üstelik hızlı sonuç almak istiyor. Bazı durumlarda ilk etapta diyet yanlış olsa dahi içilen su miktarından ötürü vücut sadece ödem atar ve kişi bunu kilo verdim şeklinde kabul eder. Oysa ki yağ ve kas oranında herhangi bir değişim olmuyor.

İdeal zayıflama yöntemleri arasında yer alan diyetler, kesinlikle kişiye özel hazırlanmalıdır. Bir arkadaşınızın, komşunuzun ya da akrabanızın uygulayıp başarılı sonuçlar aldığı diyet, sizin için de aynı başarıyı getirecek diye bir durum asla olamaz. Online diyet programlarımızla kişilerin kan tahlillerine, yağ – kas oranına göre kişisel diyet listeleri hazırlıyoruz. Fitness programlarında bile kişiye özel çalışma programları hazırlanırken diyetlerde elbette kişinin kendisi odak noktasında olmalıdır. Bir başkasına hazırlanan diyet listesi asla sizin için ideal zayıflama yöntemleri arasında olmamalıdır.

Sağlıklı kilo vermek kavramının çok iyi özümsenmesi gerekiyor. Diyet yaparken kilonuzda azalma olabilir ancak bu kilo yağ kaybı sağlıyor mu, kasları geliştiriyor mu yoksa sadece ödem mi atmanıza yardımcı oluyor aradaki farkı görmek, bilmek önemlidir. Zira sağlıklı kilo vermek yağ kaybetmek ve kas kazanmak anlamına geliyor. Zayıflama yöntemleri birçok yöntem ve uygulama içeriyor. Hangisini seçerseniz seçin sürecin sağlıklı ilerlemesine dikkat etmelisiniz.

Tüm besinlerin yer aldığı diyet programları uygulanmalı

En büyük diyet hatalarından biri tek tip beslenmeden geçiyor. Sadece kabak yemek, lahana tüketmek, kahvaltıda kibrit kutusu kadar peynir yemek gibi klişe diyet listelerinin ne denli başarısız olduğu ve sağlığı tehdit ettiği artık aşikâr bir gerçektir. Zayıflama yöntemleri sağlıklı bir zemine oturtulduğunda sonuç veriyor. Profesyonel bir beslenme ve diyet uzmanıyla çalıştığınızda size tüm besinlerden eser miktarda tüketebileceğinizi hatta mutlaka tüketmeniz gerektiğini söyleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Zayıflarken sağlığınızı kaybetmemeniz, zengin mineral ve vitaminlerden faydalanmanız çok önemlidir. Zayıflama yöntemleri genellikle yağ yakma ve kas kazanma mantığı üzerine kurulduğundan beslenme de bu yönde hazırlanıyor. Diyet yaparken sevdiğiniz hiçbir besine veda etmek zorunda değilsiniz. İdeal bir diyet programıyla tatlı yiyerek bile kilo vermek mümkün olabiliyor. Ölçüyü kaçırmamak, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak en az kilo vermek kadar önemli.

Tek başına diyet kas kaybına yol açar

Fazla kilolarınızdan kurtulmak, zayıflayarak formda kalmak, doğum kilolarınızı üzerinizden atmak, kemiklerinizdeki kilo yükünü hafifletmek ve tüm bunları sağlıklı bir kilo verme sürecine yaymak için online diyet programlarımızdan yararlanarak hiçbir şekilde kas kaybetmeden gerçekleştirmeniz mümkündür. Kilo vermek aslında sanıldığı kadar zor ve zahmetli bir süreç değil. Bir yandan diyet bir yandan minimal egzersiz programıyla istediğiniz sürede istediğiniz incelmeyi yaşayabilirsiniz.

Kilo vermek için diyetlerden yararlanıyorsanız, diyetlerin tek başına yetersiz kaldığını, diğer zayıflama yöntemleri ile diyetinizi destekleyebileceğinizi ve kas kaybetmeden aksine kaslarınızı geliştirerek sağlıklı biçimde kilo verebileceğinizi bilmelisiniz. Tempolu yürüyüşler, evdeki malzemelerin kullanılarak yapılacağı ağırlık çalışmaları, fitness aletleriyle eğitmen eşliğinde gerçekleşecek egzersizler zayıflarken sıkılaşmanızı, kaslarınızı artırmanızı sağlar.

Kilo vermek için çok fahiş ücretler ödemeden diyet ve fitness programlarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde sadece belli bir sürede zayıflamış olmazsınız aynı zamanda sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanırsınız. Sağlıklı bir beslenme rutini kazanmak bir ömür kilo vermek ya da zayıflama yöntemleri araştırmak zorunda kalmamak anlamına geliyor. Bir noktadan sonra işin temel mantığını kavrayıp sonraki yaşamınızı buna göre ayarlayabilir hale geliyorsunuz.

Hızlı kilo vermek başarı değil

Kısa sürede çok hızlı kilo vermek hiçbir zaman övgüler yağdırılacak bir başarı değildir. Hızlı verilen kiloların aynı hızla geri alındığı tecrübelerle ve örneklerle sabittir. Kilo vermek bir ay gibi kısa bir süreyle sınırlandırılmamalıdır.

Fazla kiloya, yağ ve kas miktarına göre kilo verme süreci öngörülebilir ancak iki haftada on kilo vermek gibi bir çabaya asla girilmemeli. Bu şekilde vereceğiniz kilolar sağlıklı zayıflama yöntemleri arasında kabul görmüyor. Hızlı kilo verebilirsiniz ancak unutmayın ki yağlardan değil kaslardan kayıp veriyor olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Kiloyu zamana yaymak emin olun çok daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar verir. Kısa sürede verdiğiniz on kiloyu aynı hızla daha fazla şekilde almak istemezsiniz. Sağlıklı zayıflama yöntemleri için beslenme ve diyet uzmanlarıyla çalışabilir, online diyet programlarımıza katılabilir, fitness eğitmenlerimizden egzersiz desteği alabilirsiniz. Sizlere kilo verdirirken aynı zamanda sağlıklı zayıflama yöntemleri hakkında kalıcı bilgiler sunuyoruz. Bu sayede uzun vadede kendi kilo kontrolünüzü sağlayabilir hale gelebilirsiniz.