Etkili zayıflama yöntemleri nedir sorusu sorulduğunda hiç şüphesiz her birey farklı şeyler söyleyecektir. Ortak cevap ise diyet ve spor üzerine olacaktır. Ancak etkili zayıflamak kavramını biraz açmak, sorgulamak gerekiyor. Bir haftada 5 kilo vermek etkili kilo verme yöntemi midir? Beslenme ve diyet uzmanları etkili zayıflama formülünü şöyle belirliyor: Sağlıklı zayıflama + uygulanabilir beslenme + kalıcı kilo verme + bilimsel yöntemler. Bu formülü uygulayarak ciddi manada form tutmak ve zorlanmadan kilo vermek mümkündür.

Sağlıklı zayıflama yöntemleri, yağ yakımını sağlayan diyetlerle gerçekleşir. Birçok kişi kendi kafasına göre diyet programı yaparak kilo vermeye çalışıyor. Bu süreçte kilo kaybı da yaşanıyor ancak kaybedilen kilo su mu yoksa yağ mı ya da kas kaybı mı bilinmiyor. Bilinçsiz yapılan diyetlerde genellikle su ve kas kaybı yaşanır. Bu durum kalıcı kilo kaybını önlediği gibi sağlığı da tehdit ediyor. Kilo vermek istiyorsanız eğer her şeyden önce sağlıklı beslenme düzeni hakkında bilgi sahibi olmanız, egzersizin önemini kavramanız gerekiyor.

Diyet geçmişinize şöyle bir bakın: Kalıcı sonuç aldınız mı?

Zayıflama yöntemleri sağlıklı ve kalıcı olmadığı sürece başarılı sonuç vermez. Diyet programınızı uygulamakta zorlanıyorsanız, sürekli şekilde uyum sağlayamıyorsanız etkili sonuçlar alamazsınız. Sevdiğiniz besinleri yasaklayan, ciddi anlamda küçük porsiyonlar içeren, gün boyu aç kalmanızı sağlayan diyetler sağlıklı diyetler değildir. Kilo vermek için sevdiğiniz her şeyi rahatlıkla yiyebileceğiniz, porsiyon kontrolü yapabileceğiniz diyet listeleri uygulamanız gerekiyor.

Diyetler kalıcı olmalıdır, geçici değil. Bugüne kadar yaptığınız tüm diyet süreçlerini dikkatle inceleyin: Gerçekten verimli sonuçlar aldığınız bir diyet oldu mu? Bir ayda beş kilo verip diğer ayda birkaç kilo aldığınız diyetin kalıcı, etkili, sağlıklı bir diyet olmadığını bilmelisiniz. Form tutmak, kilo vermek ya da kilo almak için uygulayacağınız tüm diyet listelerinde odak noktanız kalıcı sonuçlar olmalıdır. Şöyle düşünün; bilimsel verilerle kanıtlanmış zayıflama yöntemleri denediğinizde bir süre sonra bünyeniz ister istemez sağlıklı beslenmeye alışır.

Kas değil yağ kaybetmelisiniz!

Kilo vermek için dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur kilo kaybının yağlardan olmasıdır. Sürekli kas kaybetmeniz bir süre sonra görüntünüzü ve fiziksel dayanıklılığınızı zayıflatır. Sağlıklı zayıflama yöntemleri, yağ kaybını sağlamak üzerinedir. Kısa süreli diyetler, yanlış diyet listeleri ne yazık ki kaslarınızın erimesine yol açıyor. Bu tür diyetlerde zayıfladığınızı düşünürsünüz çünkü tartı öyle gösterir ancak yağ kaybı yaşanmadığından aslında sonuç başarısızdır. Zaten böyle bir diyeti bıraktığınız andan itibaren kilo almaya devam edersiniz.

Kilo vermek isteyenler için önerdiğimiz şeyler aslında basit ve uygulanabilir zayıflama yöntemleri içeriyor: Uygulanabilir, aç kalmadığınız bir diyet; uygulanabilirlik, kalıcı sonuçlar ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak. Bu perspektifle başarı olma şansı çok yüksek. Özellikle de egzersizle desteklenen diyetler, kas, kemik dayanıklılığını artırıyor, yağ kaybını destekliyor.

Bilimsel zayıflama yöntemleri kalıcı sonuç verir

Bilimsel zayıflama yöntemleri istediğiniz sonuca ulaşmanızı en sağlıklı yolla sağlar. Diyet süreciniz öyle kolay, lezzetli ve eğlenceli geçer ki diyet yapmaktan ziyade sağlıklı bir yaşama geçmiş gibi hissedersiniz kendinizi. Beslenme ve diyet uzmanlarımızın hatta fitness eğitmenlerimizin de temel amacı aslında kişilere kalıcı sonuçlar alabilecekleri sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmaktır. Kilo vermek zihinde yer edinen kalıplaşmış diyetler nedeniyle ön yargıyla karşılanıyor ancak işin profesyonelleri olarak durumun sanıldığı gibi olmadığını söyleyebiliriz. Zayıflama yöntemleri bilimsel çerçevede uygulandığında süreç kendiliğinden başarıyı getiriyor.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanan danışanlarımız uzun bir aradan sonra dahi form tutabiliyor, kilo alma problemi yaşamıyor. Zira uygulanabilir diyet listelerinin kolaylığını, kalıcılığını gören danışanlarımız beslenme şeklini yeniden düzenliyor. Özellikle de sevilen yiyeceklerin kısıtlanmadığı beslenme programları kilo vermek isteyenlerin yüzünü güldürüyor, yeni bir beslenme sürecine adım atmasını kolaylaştırıyor.

BeWell Türkiye ile etkili ve sağlıklı kilo verin

BeWell Türkiye deneyimli uzman kadrosuyla kilo vermek isteyenlere etkili programlar hazırlıyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış zayıflama yöntemleri ile sürecin sağlıklı temeller üzerinde olmasını sağlayan uzmanlarımız, gündelik beslenme biçimini sağlıklı hale getirirken sevilen besinlerin tüketilmesini de sağlayarak katı bir diyet yerine rahat bir diyet uygulamanıza yardımcı oluyor.

Kilo vermek üzerine oluşan tüm şehir efsaneleri bilimsel zayıflama yöntemleri ile geri plana atılıyor. Uzmanlarımızın size özel hazırladığı beslenme programlarıyla zorlanmadan, kaslarınıza ya da kemik sağlığınıza zarar vermeden tamamen sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz. Yoğun temponuzda hiç zorlanmadan, sağlığınızı bozmadan uygulayabileceğiniz diyetler için online beslenme ve diyet uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.