Diyet ve beslenme uzmanı, kilo veremeyen ya da diyeti yarıda kesen kişileri birçok yönden haklı buluyor. Kişiyi diyet yapmaktan alıkoyan birçok unsur var; yeme, içme reklamları, arkadaş çevresi, gastronomisi ile meşhur bölgelerde yaşamak, iş ortamı ve ne yazık ki yanlış seçilen Diyet ve beslenme uzmanı! Kilo vermek de almak da kendi içinde zorlukları olan bir süreçtir. Kişinin bu süreçte kendini yakın hissettiği, iletişimi güçlü, donanımlı ve danışanlarına süreç içerisinde koçluk yapabilecek diyetisyen ile çalışması önemlidir.

İstenmeyen kilolar herkes için bir sağlık sorununu işaret eder. Eğer bu kilolardan kurtulmaya karar verdiyseniz kesinlikle bir profesyonelden, yani diyet ve beslenme uzmanı desteğinden yararlanmalısınız. Zira kilo almanın pek çok nedeni vardır. Bir gün diyet yapmaya karar verip hemen diyete başlamanız sıkı bir disipline rağmen kilo vermenizi önleyebilir. Kilo almanızın altında sağlık sorunu varsa eğer diyetisyen önce bu sorunun çözümüne odaklanır.

Bazen sadece psikolojik sorunlardan ötürü kilo problemi ortaya çıkabiliyor. Sorunun kaynağını bulmadan afaki bir şekilde diyet uygulamak başarılı sonuçlar vermez. Diyet ve beslenme uzmanı yardımıyla çok daha rahat, keyifli bir kilo verme süreci yaşayabilirsiniz. Peki, sizin için en doğru diyetisyen kim? Diyetisyen nasıl seçilir? Size bu konuda sektörün içinden uzmanlar olarak önemli ipuçları vermeye geldik.

Sadece diyete odaklanmayın

Diyet yapmak katı bir diyet listesi uygulamak ve kendinizi bir şeylerden mahrum etmek anlamına gelmiyor. İdeal bir diyet ve beslenme uzmanı kilo vermek isteyen danışanına her şeyden yiyebileceği, sağlıklı bir beslenme listesi hazırlar. Danışanın yani sizin bu süreçte ise bu beslenmeyi içselleştirip yaşam biçimi haline getirmeniz beklenir. Ancak bu şekilde başarılı bir diyetisyen deneyimi yaşarsınız.

Diyetisyen sizi belli bir kiloya düşürmek haricinde psikolojik anlamda desteklemiyor, motivasyon sağlamıyor, size koçluk yapmıyorsa bir şeyler ters gidiyordur. Kilo verirken kendinizi mutlu ve sağlıklı hissetmeniz çok önemli. İdeal kilonuza ulaştığınızda kendinizi bedenen ve zihnen sağlıklı beslenme biçimine hazır hissetmeniz başarılı sonuç aldığınızı gösterir. Diyet ve beslenme uzmanı aslında tüm bu süreci yöneten kişiler olmalı.

Size kalıcı beslenme alışkanlığını öğretmeli, bilinçlendirmeli

En büyük diyet hataları ve diyet hüsranları sürecin kalıcılık sağlamamasından ötürü doğuyor. Diyet ve beslenme uzmanı seçiminiz bu hataların önüne geçmede en büyük etken, çünkü kilo vermek asla kısa ya da uzun vadede istenilen kiloya düşmek değildir. Diyet bittikten sonra ne olacak? Verdiğiniz kiloları tekrar almadan kalıcılık sağlayabilecek misiniz? Çoğu kişi bu konuda başarısız oluyor, çünkü diyetisyen desteği almasına rağmen diyet boyunca asla beslenme alışkanlığı kazanmıyor.

Doğru diyet ve beslenme uzmanı, danışanlarını bu konuda bilinçlendirmeyi önemsemeli ve danışanına beslenmeyle ilgili ufuk açıcı bilgiler sunmalı. Süreç sonunda bir şeyler kafanızda oturmamışsa, hala öğünlerde ya da aralarda bir şeyler yerken kalori hesabı yapıyor, ne yiyeceğinize karar veremiyor ve en kötüsü sağlıklı, sağlıksız ayrımı yapamıyorsanız doğru diyetisyen ile çalışmamışsınız demektir.

Beslenme ve egzersiz desteği bir arada olmalı

BeWell Türkiye merkezi online diyet ve fitness çalışmalarıyla öne çıkan, yüzlerce danışanı olan profesyonel bir platform. Sadece beslenmeye odaklanan diyet ve beslenme uzmanı odağından uzaklaşan ve tüm uzmanlarla birlikte beslenme & egzersiz desteği sunan merkezimiz, zayıflamak ya da kilo almak isteyen sizlere, sonuç odaklı çözümler sunuyor. Diyetisyen desteği almak istediğinizde emin olun size özel, zihnen, bedenen ve ruhen sizi önemseyen programlar hazırlanıyor. Başarılı ve kalıcı olmanın sırrı kişiye özel diyet & egzersiz programı hazırlamaktan geçiyor.

Diyet ve beslenme uzmanı seçerken iletişiminizin güçlü olmasına özen göstermelisiniz. Haftada ya da ayda bir sadece diyet listesinin gönderildiği, kilo kontrolünün yapıldığı duygusuz bir diyetisyen deneyimiyle uzun vadede sağlıklı sonuçlar almanız zor. Diyet ve beslenme uzmanı kilo verme sürecinizde vazgeçmek istediğinizde, diyet listesinin dışına çıktığınızda, ruhen ya da bedenen sağlık problemi yaşadığınızda her anlamda sizin yanınızda olmalıdır. Diyet ve beslenme uzmanı koçluk becerisine sahip olmalıdır.

BeWell Türkiye ile Bilinçli Zayıflayın, Sağlıklı Alışkanlıklar Kazanın

BeWell Türkiye, bünyesinde yer alan onlarca fitness eğitmeni, Diyet ve Beslenme uzmanı ile kendilerine kilo vermek & almak için gelen herkesi çok yönlü ele alıyor. Beslenme alışkanlığı, kan tahlilleri, sağlık problemleri, kilo vermeyi önleyen haller, kişinin ruhsal sağlığı, zihin kontrolü, diyete odaklanması ve fitness yani egzersiz desteği gibi aklınıza gelebilecek her anlamda danışanlarımızı takip ediyoruz. Bizim başarıya ulaşmamız danışanlarımızın sağlıklı kilo seviyesine düşmesi ve kalıcı beslenme alışkanlığı kazanmasıyla gerçekleşiyor.